Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia priskiriama originaliam Lietuvos nacionalinės architektūros paveldui, puikiai atskleidžiančiam autentišką to meto gotikinės architektūros stilistiką baltiškajame regione. Aukšta raudonų plytų mūro bažnyčia monumentali ir kiek rūstoka iš išorės, tačiau viduje jauki ir paslaptinga. Bažnyčios eksterjerui subtilumo suteikia grakštūs daugiatarpsniai kontraforsai (t. y. vertikalūs architektūros elementai, laikantys pastato skliautą), išrikiuoti tarp smailiaarkių langų. Bažnyčios eksterjeras ritmiškas, harmoningas, vertikalių proporcijų. Architektūros istorikai pažymi, kad ypač įdomūs presbiteriją (pastato dalį, skirtą Didžiajam altoriui) puošiantys kontraforsai, jie tarsi visiškai nesiliečia su siena, bet remia pastogės karnizus ir arkas virš langų.

Bažnyčios interjeras itin savitas – daugiaspalviai langų vitražai, elegantiškos kolonos ir puošnūs altoriai sukuria vientisumo ir harmonijos įspūdį. Tai viena jaukiausių miesto bažnyčių, jos gotikinio skliauto gelmė, mūro rūstumas, nerviūrų pynės puikiai dera su barokiniais dekoro elementais: dekoratyviais stiuko lipdiniais, elegantiškai papuoštais piliastrais, dinamiškomis interjero detalių linijomis.

XVII a. pradžioje bažnyčioje buvo galima suskaičiuoti net 16 altorių. Tai itin didelis skaičius, bylojantis apie vietos miestiečių meilę bernardinų vykdomai veiklai ir gausias aukas. Tačiau neilgai trukus Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia nukentėjo nuo šalį užklupusių negandų: karų su Rusija, dažnų gaisrų, suniokojusių bažnyčios interjerą. Minėto amžiaus pabaigoje, padedami miestiečių, broliai restauravo šventovę ir atkūrė puošnų barokinį bažnyčios interjerą – juo galima pasigėrėti ir šiandien.

Keletą amžių bažnyčia šalyje garsėjo savo puošnumu ir altorių gausa. Tiesa, atnaujintoje bažnyčioje altorių sumažėjo, tačiau vis tiek buvo gana daug – net vienuolika, juos finansavo kilmingieji, miestiečių brolijos, cechai. Ypatingo dėmesio sulaukdavo ir stebuklais pagarsėjusi Čenstakavos Dievo Motinos paveikslo kopija, jis dengtas karūnomis, votais ir sidabro aptaisais. Sakoma, kad prie jo vykdavę stebuklai, šiuos broliai bernardinai fiksuodavo specialioje knygoje. XIX a. šventovė patyrė Napoleono karų atgarsius, carinės Rusijos imperijos priespaudą. Ilgainiui bažnyčia kartu su vienuolynu buvo perduota kunigų seminarijai, jai priklausė iki pat Antrojo pasaulinio karo. Sovietų okupacijos laikotarpiu bažnyčia buvo uždaryta, o jos patalpose įrengtas vaistų sandėlis. Pastatas buvo apleistas ir neprižiūrimas. Atkūrus Nepriklausomybę, šventovė grąžinta Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijai, jos rūpesčiu Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia atgimė naujam istorijos etapui.

2018 m., ruošiantis popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje, Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia buvo atnaujinta. Restauravimo darbai atlikti itin kruopščiai ir rūpestingai. Išryškinti autentiški elementai, atkurtos apgadintos barokinio interjero detalės, pašalinti cementiniai užtaisymai, senos elektros instaliacijos, o sienos padengtos XVII a. koloritą atskleidžiančiomis spalvomis. Naujai atgimusi šventovė tęsia savo kelionę bernardinų takais…